Projektowanie Wnętrz II edycja

Projektowanie Wnętrz II edycja

Tryb studiów: Weekendowy
Forma studiów: Stacjonarne
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 160 godzin
Język wykładowy: polski

Studia ruszają od marca!

Projektowanie Wnętrz to studia podyplomowe skierowane do wszystkich osób posiadających dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych. Program studiów jest dostosowany do tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie projektowej, a nowoczesny design i aranżacja wnętrz są ich pasją. Kierunek skierowany jest także dla osób, które mają kierunkowe wykształcenie techniczne lub budowlane i planują podnieść kwalifikacje w zakresie estetycznego projektowania wnętrz. Tutaj wzbogacą swoją wiedzę o szeroki wachlarz zagadnień: od percepcji wnętrza, poprzez aspekty techniczne i technologiczne, po tworzenie kompletnych projektów.

Pierwszy etap kształcenia zawiera treści teoretyczne z zakresu współczesnego designu, podstaw projektowania wnętrz, technologii i ergonomii. Program kształcenia kładzie duży nacisk na komputerowe wspomaganie projektowania, które obejmuje tworzenie cyfrowej dokumentacji technicznej oraz wizualizacje projektów w środowisku 3D w oparciu o profesjonalne oprogramowanie. W dalszym toku studiów pozyskana wiedza i umiejętności pozwolą na stworzenie projektów wnętrz mieszkalnych oraz wnętrz użyteczności publicznej. Wiedza zostanie uzupełniona przez zagadnienia z zakresu współpracy z klientem, co stanowi realne przygotowanie do zawodu projektanta wnętrz.

Programy, które poznacie podczas studiów: Adobe Photoshop, ArchiCad, Lumion.

Posłuchaj rozmowy ECHO24 z opiekunem kierunku, Panią Pauliną Karoliną Pośpiech

Zajęcia realizowane są w formule wykładów, ćwiczeń koncepcyjnych oraz warsztatów komputerowych. Proces projektowy nieustannie wspierają wykładowcy poprzez dyskusje, korekty i konsultacje w trakcie zajęć. W zdobywaniu wiedzy pomoże profesjonalna i energiczna kadra posiadająca duże poświadczenie, obejmujące różnorodne obszary projektowe.

Adresaci kierunk

Grupa docelowa dla kierunku Projektowanie wnętrz to absolwenci studiów wyższych, którzy:

 • pasjonują się współczesnym designem i aranżacją wnętrz
 • planują podnieść swoje kwalifikacje 
 • starają się o zatrudnienie w branży projektowej
 • chcących się przebranżowić

Profil Absolwenta

Studia podyplomowe Projektowanie wnętrz w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu mają na celu nabycie przez słuchaczy wiedzy oraz kompetencji w zakresie:

 • Przeprowadzenia procesu projektowego od inspiracji do finalnego projektu
 • Podstawowych zasad technicznych i technologicznych
 • Tworzenia cyfrowej dokumentacji technicznej projektu
 • Tworzenia wysokiej jakości wizualizacji 3D
 • Projektowania i aranżacji wnętrz różnego typu
 •  Współpracy z inwestorem na wszystkich etapach projektowych
 Semestr I 
1.Współczesne inspiracje w designie10
2.Kolor we wnętrzu10
3.Materiały wykończeniowe10 
4.Projektowanie komputerowe 2D14 
5.Elementy konstrukcji we wnętrzu10 
6.Projektowanie komputerowe 3D20 
7.Układy funkcjonalne10 

 Semestr II 
1.Projektowanie wnętrz mieszkalnych16
2.Projektowanie wnętrz użyteczności publicznej16 
3.Projektowanie komputerowe 2D i 3D10
4.Współpraca projektowa z inwestorem
5.Style we wnętrzu
6.Dyplomowanie
 SUMA160

Programy, które poznacie podczas studiów: Adobe Photoshop, ArchiCad, Blender, Autodesk -3DS Max, Lumion.

Koszt studiów (cena po rabacie – 10% za opłatę roczną): 4500 zł

Opłata semestralna: 2475 zł

Wpisowe: 250 zł

Rabaty indywidulane dla Firm!

Wszystkie opłaty prosimy kierować na niżej podane konto:
Bank Ochrony Środowiska
PL 60 1540 1030 2103 0004 9462 0001 – rachunek PLN

JESTEŚMY W BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH

Skorzystaj z dofinansowania w ramach projektu:
AKTYWIZACJA DOLNOŚLĄSKIEGO RYNKU PRACY

1. Formularz rekrutacyjny – WYPEŁNIJ

2. Skompletuj dokumenty rekrutacyjne

 • Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem (I – go stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich) – ORYGINAŁ DO WGLĄDU
 • Kopia dowodu wniesienia opłaty administracyjnej
 • 1 zdjęcie o wymiarach 35×45 mm
 • Dowód osobisty należy przedłożyć do wglądu

3. Złóż dokumenty rekrutacyjne w Centrum Studiów Podyplomowych

KONTAKT:

Weronika Bereska

Specjalista ds. Studiów Podyplomowych
pokój 3/14

+48 535 164 459

[email protected]

PAULINA KAROLINA POŚPIECH

Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, magister sztuki, designerka, pasjonatka różnych form twórczości. Doświadczenie zawodowe zdobywała głównie we wrocławskich biurach architektonicznych. Tworzy projekty zarówno dla dużych firm jak i indywidualnych inwestorów. Nieustannie stara się poszerzać swoje granice działania często wykraczając poza wnętrzarskie rejony. Obecnie rozwija własne studio projektowe.


MGR INŻ. PRZEMYSŁAW NOWAK

z wykształcenia architekt, z pasji nauczyciel, artysta i wynalazca. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, od samego początku studiów podejmując aktywność zawodową. Współpracował z wieloma inwestorami i pracowniami. Od sześciu lat związany z wrocławskim biurem architektonicznym PracOFFnia, współtworzył wiele rozpoznawalnych realizacji architektonicznych i wnętrzarskich. Równolegle prowadzi działalność naukową opracowując innowacyjne rozwiązania budowlane i technologiczne wspólnie z badaczami z Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się również w grafice użytkowej 3D i 2D, nieliczne wolne chwile poświęca na doskonalenie się w fotografii i malarstwie. 


AGNIESZKA TROCHA

Absolwentka architektury wnętrz na wrocławskiej ASP. Od 10 lat prowadzi własną pracownię projektową we Wrocławiu specjalizując się głównie w projektowaniu mieszkań prywatnych, mieszkań na wynajem oraz domów, czy małych lokali gastronomicznych. Zamiłowanie do działania twórczego sprawiło, że poza projektowaniem niejednokrotnie wykonuje też osobiście realizacje tworząc tynki strukturalne i betonowe, kompozycje roślinne, ogrody… rysunki na ścianach, oraz renowacje różnych elementów drewnianych. Prywatnie mama 13-letniego łobuza, fanka sportów ekstremalnych, gór, słońca i podróży. Mocno inspiruje się w pracy tym, co natura daje człowiekowi. Ceni styl i wartości eko, szanuje matkę ziemię i uwielbia wnętrza naturalne.