Tryb studiów: Weekendowy (blended learning)
Czas trwania: 10 miesięcy (2 semestry)
Wymiar godzin: 160
Język wykładowy: polski
Studia Grafika komputerowa w przedsiębiorstwie realizowane we Wrocławiu to możliwość nabycia kompetencji w zakresie projektowania graficznego przy ich jednoczesnym wykorzystaniu w celach reklamowych. Grafika komputerowa jest szeroką dziedziną, w której liczy się zarówno kreatywne myślenie, jak i umiejętności związane z organizacją czasu, pracą pod presją czasu czy analizą konkurencji. WSH we Wrocławiu oferuje studia podyplomowe zarówno w wymiarze stacjonarnym, jak i online. Program kierunku Grafika komputerowa realizowany jest w każdym z tych wariantów.
Grafik komputerowy to współczesny zawód, będący połączeniem artysty oraz informatyka. Opracowuje on, za pomocą odpowiedniej techniki komputerowej, wizualne elementy projektu. Ważnym i niezastąpionym składnikiem jego pracy jest inwencja twórcza. Często „dzieło” realizowane jest przy użyciu skomplikowanych algorytmów, zróżnicowanych sprzętów oraz oprogramowania. Znaczny wpływ na jego pracę ma kontrahent, który daje wytyczne co do estetycznego kierunku, w którym powinna iść praca - reszta leży już po stronie wykonania.
Uczestnicy studiów podyplomowych na proponowanym kierunku wprowadzani są w obsługę programów od podstaw. Muszą natomiast posiadać wstępną wiedzę na temat obsługi systemu operacyjnego i podstaw pracy w dowolnym edytorze tekstu.
Grupa docelowa dla kierunku Grafika komputerowa w przedsiębiorstwie to absolwenci studiów wyższych, chcący pogłębić swoją wiedzę o przedmioty specjalistyczne. Są to osoby, które planują pracować w zawodzie grafika komputerowego, projektanta wzorów przemysłowych lub fotografa produktowego czy też twórcy stron internetowych.
Oferta kierowana jest również do nauczycieli szkół średnich, którzy:
Studia Grafika komputerowa w przedsiębiorstwie mogą również wybrać osoby planujące przekwalifikowanie się.
Absolwenci kierunku mogą starać się o pracę grafika komputerowego i projektanta wzorów przemysłowych. Znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych, drukarniach, biurach projektowych, agencjach marketingowych, jak również wszędzie tam, gdzie potrzebna jest praca grafika. Mowa tu o przedsiębiorstwach, w których wymagana jest praca projektowa, np. firmy spożywcze (opakowania) firmy odzieżowe, przemysł. Graficy komputerowi będą również zatrudnieni w dziale marketingu jako wsparcie działań poprawy wizerunku medialnego firmy, a także w dziale promocji i reklamy. Mogą również podjąć pracę jako projektanci i osoby kodujące strony internetowe w firmach działających w tym obszarze.
Praca grafika komputerowego w przedsiębiorstwie ma swój początek w głowie. To od procesu twórczego i kreatywnego myślenia (niezależnego jeszcze od narzędzi informatycznych) zaczęła się historia wszystkich firm, które odniosły sukces na rynku. Pozytywna identyfikacja wizualna potrzebna w budowaniu relacji z klientami to z jednej strony podstawa biznesu, z drugiej - konieczność, o którą trzeba stale zabiegać. Współczesna komunikacja jest komunikacją obrazu. Coraz większą wagę przykłada się do tego, co rejestruje wzrok, bo to właśnie za pomocą tego zmysłu najlepiej przyswaja się informacje. Grafika i projektowanie mają szczególne znaczenie w świecie online, który jest źródłem rozwoju większości przedsiębiorstw.
Praca grafika rozpoczyna się najczęściej od pracy z białą kartką papieru i ołówkiem - tradycyjnymi narzędziami, które dopiero później zastąpione zostaną profesjonalnymi programami graficznymi (np. Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Adobe InDesign, Adobe XD, Corel Draw, Blender i Sketchup). Ważne są również programy do kodowania i CMS (Visual Studio Code, WordPress, Joomla, Bootstrap). Studia grafika komputerowa w przedsiębiorstwie to okazja do poznania tych programów, rozwinięcia wiedzy i umiejętności korzystania z nich, a ostatecznie - do tworzenia niestandardowych i atrakcyjnych projektów. Kompetentny grafik wie gdzie i w jaki sposób przenieść grafikę z kartki na profesjonalną grafikę komputerową.
Dzięki zajęciom, stworzysz też interesujące portfolio, które zainteresuje przyszłych pracodawców lub klientów - jeśli zdecydujesz się na start z własnym biznesem. Wyższa Szkoła Handlowa otwiera kierunki o profilu biznesowym, a oferowana grafika jest jednym z nich. Dla wielu osób nie tylko po zdobyciu dyplomu, ale już w trakcie drogi realizowania zajęć, grafika komputerowa staje się prawdziwą pasją i źródłem zarobków. Połączenie tego, co artystyczne z tym, co przedsiębiorcze i perspektywiczne, daje najlepsze rezultaty.
Nazwa przedmiotu | tryb | liczba godzin
W sumie 160 godzin
* Zajęcia fakultatywne (pozostawione do wyboru)/na zapis – wstępnie deklarowane w ankiecie
Zajęcia prowadzone w formie warsztatowej/profil praktyczny. 30% przedmiotów na kierunku prowadzone jest online.
Adobe Photoshop
Adobe Ilustrator
Adobe InDesign
Adobe XD
Corel Draw
Blender
Sketchup
Visual Studio Code
Word Press
Joomla
Bootstrap (Framework)
Dokumenty rekrutacyjne: