WSH we Wrocławiu adoptowała rekina czarnopłetwego • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

2021-03-01 10:25:00

WSH we Wrocławiu adoptowała rekina czarnopłetwego

Dbanie o środowisko naturalne i jego ochrona jest jednym z głównych elementów, które jako uczelnia wyższa staramy się wpajać naszym studentom. W ubiegłym roku WSH we Wrocławiu podpisała Zasady Edukacji Odpowiedzialnego Zarządzania PRME, deklarując tym samym  włączenie idei odpowiedzialnego biznesu do treści kształcenia. 

 

Dzięki współpracy z wrocławskim ZOO nasze działania nabierają dodatkowego charakteru i znaczenia. 

 

Misja

Postanowiliśmy włączyć się w działania promujące bioróżnorodność i zachowania wspierające zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Rekin czarnopłetwy zasiedla rafy koralowe i jest bardzo ważnym ogniwem w utrzymaniu ich równowagi biologicznej. Bez tego gatunku rafa jest nadmiernie niszczona przez ryby, które namnażają się bez ograniczeń i żerują na koralowcach. Niestety na skutek działalności człowieka - połowów dla płetw i oleju z wątroby oraz zanieczyszczania oceanów - IUCN uznała ten gatunek za “narażony na wyginięcie”. Dzięki symbolicznej adopcji żarłacza czarnopłetwego pragniemy zwrócić uwagę na ten problem

 

Dlaczego rekin?

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu od blisko 25 lat edukuje i szkoli przyszłych przedsiębiorców i wykwalifikowanych specjalistów, którzy tworzą nie tylko lokalny rynek pracy, ale również zasilają globalne przedsiębiorstwa i firmy. Nasze hasło to “#jestemzWSH - będę rekinem biznesu” mówi samo za siebie.