Work & Travel USA - spełnij swój amerykański sen! • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

2021-03-05 11:28:00

Work & Travel USA - spełnij swój amerykański sen!

Zawsze marzyłeś/aś żeby wziąć udział w Programie Work and Travel USA i spędzić wakacje za oceanem, jednak ciągle pojawiało się jakieś „ale”?
Teraz wszelkie Twoje wątpliwości mogą zostać rozwiane! Weź udział w webinarze “Work & Travel USA - How does it work and is it worth it?”

Wydarzenie będzie doskonałą okazją do tego, aby poznać formalne kwestie dotyczące wyjazdu, korzyści płynące z uczestnictwa w programie oraz relację z pierwszej ręki od osób, które wzięły w nim udział.

W wydarzeniu weźmie udział Konsul Stanów Zjednoczonych , który zaprezentuje możliwości, jakie oferują programy Work and Travel z formalno-prawnego punktu widzenia. Dowiecie się o wizach J-1 i będziecie mogli zapytać o wszelkie procedury wizowe. Następnie Pani Shari Lamont Day prosto z Nowego Jorku  opowie o programie przedstawiając grupę pracodawców. Będziecie mogli również wysłuchać historii studentów z amerykańskimi doświadczeniami Work&Travel!

 

O programie Work & Travel:

Work & Travel USA to amerykański rządowy program wymiany kulturowej dzięki któremu studenci z Polski mogą wyjeżdżać do USA do legalnej pracy w okresie 25 maja a 30 września.
Program ma edukacyjny charakter, a studenci, którzy w nim uczestniczą doświadczają wielu korzyści z których najważniejszymi są:
- Super intensywny kurs języka angielskiego (nabywanie umiejętności płynnego mówienia w dobrej jakości językowej oraz doskonałego rozumienia ze słuchu).
Doświadczenie zawodowe (nowe umiejętności, nauka dyscypliny, fantastyczna szkoła charakteru, przez niektórych złośliwie nazywana szkołą przetrwania, miły dodatek do cv)
- Zwiedzanie amerykańskich atrakcji turystycznych (niesamowite przygody, niezwykłe miejsca, ciekawi ludzie, mnóstwo niezapomnianych przeżyć, wspomnień, albumy pełne zwariowanych zdjęć)
- Poznawanie nowej kultury i ludzi, (nowi znajomi, później często przyjaciele, z różnych zakątków świata, nowe perspektywy widzenia i myślenia)
- Uzyskiwanie środków materialnych na dalsze studia czy pomoc rodzinie (pieniądze zainwestowane w program szybko się zwracają, a studenci, którzy są „money oriented” potrafią powrócić do Polski z kapitałem, który pozwala im bezpiecznie patrzeć w przyszłość).

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w webinarze, który odbędzie się na naszym Facebooku @handlowa już 10 marca o 13.30!