Sprawdź, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

2020-07-02 13:41:00

Sprawdź, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej

Rozmowa rekrutacyjna nie musi być stresująca – wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania. Zanim umówisz się z rekruterem na spotkanie, zapoznaj się z profilem działalności danej firmy i z najczęściej zadawanymi pytaniami.

 

Research na temat pracodawcy

Firmowa strona www, artykuły branżowe, social media, kontakt z biurem karier, profile pracodawców w portalu Pracuj.pl – jest wiele narzędzi i miejsc, dzięki którym można czerpać wiedzę na temat rynku pracy i rekrutacji. Odpowiedni research pomoże Ci sprawdzić, jakie możliwości rozwoju oferuje wybrana firma i czy jej cele są zbieżne z Twoimi. Dzięki niemu lepiej przygotujesz się do pytań, które najczęściej padają na rozmowie kwalifikacyjnej. Zapoznaj się nie tylko z ogólnym profilem firmy, ale także z dotychczasowymi sukcesami i planami na przyszłość.

 


Przygotuj się do najczęściej pojawiających się pytań 
 

Warto zapoznać się z przykładowymi pytaniami rekrutacyjnymi, aby nie czuć się zaskoczonym i móc od razu udzielić odpowiedzi. Rekruterzy często pytają kandydatów, jak widzą swoją przyszłość za pięć lub dziesięć lat. Musisz być także przygotowany na pytanie dotyczące wynagrodzenia. Sprawdź wcześniej przeciętne płace w wybranym zawodzie – możesz skorzystać z porównywarki zarobków Pracuj.pl. Dzięki temu poznasz sytuację na rynku i w branży.

 

Nie daj się zaskoczyć – sprawdź swoją aktywność w sieci 

To, w jaki sposób budujesz swój wizerunek online, może być dodatkowym źródłem wiedzy dla rekruterów. Na podstawie aktywności w sieci można bowiem dowiedzieć się więcej o działalności i zainteresowaniach, a nawet charakterze danej osoby. Sprawdź, czy na pewno nie zamieściłeś wiadomości, które mogłyby przedstawić Cię w złym świetle – pamiętaj o profesjonalnym wizerunku.

W ramach przygotowań możesz także poćwiczyć swoje zdolności komunikacyjne przed lustrem. Sprawdź, czy Twoim problemem nie jest nadmierna gestykulacja lub brak pewności siebie. Pamiętaj, aby przed rozmową rekrutacyjną przypomnieć sobie zawartość swojego CV.

 

Sprawdź też https://porady.pracuj.pl/