Portfolio projektanta • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

2021-08-27 12:53:24

Portfolio projektanta

Kończymy projektować nasze pierwsze wnętrze. Nasze pierwsze zlecenie. Z zadowoleniem patrzymy na wszystko co udało się nam osiągnąć. Godziny ciężkiej pracy, gigabajty plików, setki rysunków i pięknych wizualizacji. Teraz zostało nam tylko usiąść i czekać aż nasz telefon rozdzwoni się do czerwoności a inwestorzy zaczną prześcigać się ze składaniem zleceń.

Czy aby na pewno? Każdy doświadczony projektant potwierdzi, że niezwykle ważnym elementem sukcesu w branży kreatywnej jest zbudowanie swojej marki i sieci kontaktów. Odpowiednie zaprezentowanie realizacji i projektów to jeden z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu projektanta na rynku pracy. Portale ogłoszeniowe są pełne zleceń na projekty i koncepcje. Trudno jednak przekonać inwestora do swojej usługi bez zaprezentowania mu portfolio, które nie tylko potwierdzi nasze umiejętności, ale będzie również wizytówką i reklamą dla naszej działalności. Niektórzy projektanci decydują się na korzystanie z drogich usług webmasterów i agencji marketingowych. W tym wypadku stworzenie portfolio to dopiero początek wydatków. Każda aktualizacja, zmiana profilu działalności, czy poprawka estetyczna wiąże się z udziałem osób trzecich, a nierzadko z kolejnymi opłatami. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwalają ominąć ten etap i samodzielnie wypłynąć na szerokie wody.

Zajęcia prowadzone w Wyższej Szkole Handlowej na studiach podyplomowych https://handlowa.eu/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/projektowanie-wnetrz/ umożliwią zdobycie zarówno umiejętności niezbędnych do tworzenia projektów, jak i tych potrzebnych do zaistnienia na rynku pracy. Doświadczeni projektanci podzielą się swoimi spostrzeżeniami i udzielą porad, które znacznie ułatwią start kariery. W ramach zajęć omówione zostaną metody prezentacji, oraz podstawy obsługi programów umożliwiających szybkie stworzenie atrakcyjnego portfolio. Przedstawione zostaną możliwości publikowania prac w sieci, tworzenia stron WWW, a także sposoby na przygotowanie materiałów firmowych w postaci drukowanej. Umiejętności nabyte podczas studiów umożliwią rozpoczęcie własnej działalności już w momencie opuszczania murów uczelni.

Przemek Nowak - projektant, designer

Opiekun kierunku studiów podyplomowych