Dlaczego pracodawca docenia osobę po stażu? • Aktualności i komunikaty - WSH we Wrocławiu

2020-03-18 13:20:28

Dlaczego pracodawca docenia osobę po stażu?

Staż może być głównym atutem w Twoim CV, przykuwającym uwagę potencjalnego pracodawcy. Obecnie doświadczenie zawodowe jest jednym z kluczowych czynników, które są brane pod uwagę przez rekruterów. Przekonaj się, dlaczego osoba po stażu ma większe szanse na zdobycie zatrudnienia.

 

Staż sprawdza przygotowanie do zawodu

Dla pracodawcy odbyty staż jest zarazem możliwością oceny przygotowania pracownika do wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych. Jeśli ma on już doświadczenie zawodowe, znacznie lepiej odnajdzie się w danej branży niż osoby, które nie mogą pochwalić się praktyką.

 

Staż jako gwarancja zdobycia konkretnych umiejętności

Pracodawcy biorą pod uwagę staż potencjalnego kandydata nie tylko ze względu na merytoryczne i praktyczne przygotowanie do zawodu. Bardzo ważne jest również wypracowanie kompetencji miękkich, które są przydatne praktycznie na każdym stanowisku. Odbyty staż często staje się dla pracodawcy gwarantem, że dana osoba dobrze odnalazła się w środowisku firmy i zdobyła podstawowe umiejętności. Warto wspomnieć na przykład o zdolnościach komunikacyjnych, dobrej organizacji czy odporności na stres. Takie osoby nie wymagają ciągłej uwagi przełożonych, ponieważ szybko odnajdują się na nowym stanowisku pracy.

arrow   Praktyki i staże dla studentów WSH we Wrocławiu

Jak wyeksponować staż w CV?

 Staż może być Twoim głównym atutem w CV, dlatego powinieneś zadbać o jego odpowiednie wyeksponowanie. Najlepiej, aby informację o nim umieścić na samej górze w rubryce dotyczącej doświadczenia, ponieważ jeśli najpierw zamieścisz szczegóły dotyczące prac dorywczych, to właśnie one zwrócą uwagę rekrutera. Istotne jest także, aby określić korzyści dla pracodawcy. W liście motywacyjnym możesz dokładne opisać swój staż, skupiając się na wypracowanych kompetencjach, które sprawdzą się na stanowisku, o które się ubiegasz.

 

Osoby po stażu mają duże szanse na zdobycie pracy, ponieważ pracodawcy zwracają uwagę na posiadane przez nich doświadczenie. Warto zastanowić się nad jego odpowiednim wyeksponowaniem, aby CV przykuło uwagę potencjalnego rekrutera.

 

 

Zobacz również: porady.pracuj.pl/zycie-zawodowe/bola-cie-plecy-oto-6-szybkich-cwiczen-do-wykonania-w-pracy